این محصول دارای شماره مجوز 1023065 و 9786005096361: ISBN میباشد

 

 

داستانهای كودكانه

تشویق به كتاب خوانی در كودكان

 

        

قیمت : 6000تومان
قیمت : 5000 تومان

تشویق به كتاب خوانی در كودكان


اگر می خواهید كودكی، كاری را انجام دهد، اول باید خودتان آن را انجام بدهید! هر كسی كه با بچه ها كار می كند می داند كه ما امروزه با موانع توجه بسیاری روبرو هستیم. نه فقط حضور مسلط تلویزیون كه فعالیت های اضافه بی پایان بعد از مدرسه، تكالیف مدرسه و ... زندگی بچه ها را پر كرده است. در عین حال ما باید بتوانیم خواندن، كلمات و ادبیات را برای بچه ها سرگرم كننده و جذاب كنیم.

اولین كلید این كار این است كه خودتان هیجان زده باشید. یكی از پیشنهاداتم این است كه در حال خواندن غافلگیر شوید! آیا تا به حال كسی را ندیده اید كه عمیقاً در كتاب فرورفته است؟ شك دارم كه با دیدن این صحنه توانسته باشید خودتان را نگه دارید و پرسید: " ببخشید دارای چی می خونی؟ " بگذارید بچه ها هم همین طور شما را ببینید و غافلگیر كنند. اگر فرصتی برای خواندن دارید، حتماً این كار را در جایی انجام دهید كه همه شما را ببینند!

این روزها چه می خوانـــی؟


از بچه ها بپرسید چه كتابی می خوانند و این كار را زیاد بكنید. وقتی خود من بچه بودم در حسرت بحث كردن درباره كتابها بودم. دوست داشتم كتاب بخوانم اما نمی توانستم و جالب نبود درباره اش با دوستانم حرف بزنم. برای همین برای كسانی كه به خواندن علاقه نشان می دادند، به خصوص بزرگسالان، ارزش زیادی قایل بودم.

        

قیمت : 6000تومان
قیمت : 5000 تومان

 

 

        

قیمت : 6000تومان
قیمت : 5000 تومان

آفــــرینش فضا


بچه ها برای خواندن به مكانهای امن و راحت عشق می ورزند. بعضی ها دوست دارند زیر اشیا دراز بكشند. من می دانم كه فضا و جا اغلب كم هم هست اما اگر می توانید مكانی در كلاس یا كتابخانه كنار بگذارید تا بچه ها برای خواندن در آنجا آزاد باشند. صندلی های نرم یا حتی وسایلی مثل چادر اسباب بازی عالی هستند. شاید بتوانید از كسی خواهش كنید كه این ساخت و سازها، برایتان انجام بدهد. لااقل از آنها سؤال كنید!

نگاهـــی جدید به نمایشگــاه


همیشه تعدادی نمایشگاه فصلی وجود دارد اما شما هم می توانید نمایشگاه های متفاوتی داشته باشید. می توانید كلكسیونی از كتابها را به بچه ها بدهید تا درباره آنها نقد بنویسند یا كشوی كوچكی در كنار قفسه كتابها داشته باشید كه بچه ها بتوانند آزادانه نظراتشان را بنویسند.

تابلوی پیغامها: من اینجا بودم، تو كجا بودی؟


یادگرفتن خواندن، بزرگ و هیجان انگیز است. شما می توانید جایی برای نوشتن پیغام های روزانه و اطلاعیه های خاص كنار بگذارید. درست مثل دفاتر كار كه یك تابلو برای آگهی و پیغام های شخصی به نام كاركنان وجود دارد. اگر چنین چیزی داشته باشید، مردم حتماً از آن استفاده می كنند. پدر و مادرها را تشویق كنید وقتی بچه ها دنبال كتاب می گردند، به نام آنها پیغام بگذارند و آنها را تشویق كنند. این هم راه جالب دیگری برای عادت كردن به مطالعه است.

        

قیمت : 6000تومان
قیمت : 5000 تومان

 

داستـــان بی پایان


می توانید در یك كلاسور در كتابخانه، داستانی دنباله دار را بچسبانید. هر روز یك جمله یا یك پاراگراف بنویسید و بگذارید بچه ها ادامه داستان را خودشان تصور كرده و اضافه كنند.

گوشه شعــــر و داستان


كتابدار ها هم می توانند یك گوشه از كتابخانه را به فضای كاری تبدیل كنند تا بچه ها برای خواندن یك كتاب مصور یا یك شعر به آنجا بروند. تنها چیزی كه لازم دارید یك صندلی، یك تابلو و یك زنگ كوچك است. از زنگ وقتی استفاده می كنید كه كسی بخواهد یك داستان یا افسانه را تعریف یا اجرا كند. این طوری از دیگران برای تماشا و شنیدن دعوت می كنید. اگر این كار به نظرتان بی نظم و آشوب ناك می رسد، زمانهای خاصی برای اتفاق افتادنش در نظر بگیرید.

من كی هستــم؟


كسانی كه ذوق تئاتر بازی كردن دارند می توانند با لباس مبدل بچه ها را به ذوق بیاورند. این لباس مبدل می تواند بسیار ساده باشد. كلید كار در صحبتی است كه می كنید. شما باید سر نخ هایی به بچه بدهید تا حدس بزنند شما كدام شخصیت از كدام كتاب هستید ممكن است بچه ها حدسشان را روی برگه ای بنویسند و اگر درست حدس زده باشند، جایزه بگیرند. شما باید به خوبی به داستان مسلط باشید و اگر شخصیت های فرعی را انتخاب كنید، بازی جالب تر می شود.
پیشنهادات من اینها هستند. لباس آزمایشگاه برای ماری كوری یك ردای سیاه برای استادی در داستان هری پاتر.

من وقت ندارم


اگر وقت زیادی ندارید یا در زمانهای كوتاه با بچه ها در تماس هستید باید از راههای سریعتری استفاده كنید. یك پیشنهاد خوب در این مورد معماها و واقعیات باورنكردنی است. همیشه چنین كتابهایی در كتابخانه وجود دارد. شما می توانید آنها را در میز امانت نگه دارید و وآماده باشید كه هر روز یك واقعیت جالب یا یك معما به بچه ها ارائه كنی

        

قیمت : 6000تومان
قیمت : 5000 تومان

 

 

 

این محصول دارای شماره مجوز 1023065 و 9786005096361: ISBN میباشد